У Львові встановили першу в Україні станцію для ремонту та обслуговування крісел колісних
05 Січ 2026
Львів продовжує посилювати інклюзивність міського простору. У місті встановили першу в Україні станцію для ремонту та обслуговування крісел колісних. Вона розташовна на території реабілітаційного центру UNBROKEN (вул. Гетьмана Мазепи, 25). Зараз люди на кріслах колісних можуть користуватися станцією щодня з 07:00 до 20:00. Сама станція для ремонту крісел колісних є вуличною, але допоки завершують ремонтні роботи на території реабілітаційного центру UNBROKEN, її тимчасово розмістили в приміщенні — при вході у реабілітаційний центр.

“Потреба дуже велика через те, що пацієнт, їздичи на кріслі, він не має можливості десь отримати якісь мінімальні сервісні моменти. І з’явилася ідея створити комплекс невеличкого розміру, для того, щоб людина могла самостійно надати собі допомогу”, – стверджує Володимир Гончарук, заступник генерального директора з технічних питань центру UNBROKEN.

“Є такі приклади, в місті були встановлені станції для послуговання велосипедів, і це була поширена практика в Європі. Власне саме ця модель надихнула нас на створення такого центру, станції для послуговання на кріслах колісних, яких сьогодні немає ні в Європі, ні в Україні”, – розповів Андрій Павлів, керівник управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради.

Станцію розробили студенти Львівської національної академії мистецтв у співпраці з ментором реабілітаційного центру UNBROKEN Павлом Козаком, а виготовила її на безоплатній основі місцева компанія Metalworkshop.

“Виставляємо собі гальмо і там, відповідно, крутимо собі щось тут чи там. Маємо ключі, маємо шестигранники, маємо зірочки, маємо компресор.  Компресор для тиску в шинах, все решта відповідно для інших маніпуляцій. Банально, йде користувач протезу верхньої чи нижньої кінцівки, десь йому розкрутився адаптер під навантаженням. Не кожен з собою буде носити шестигранники.”, – пояснив Павло Козак, ментор UNBROKEN.

“Це вкладена величезна робота, і дослідницька, і проєктантська. Це все починалося з банальних кубиків, і насправді глибокого дослідження ергономіки, дослідження людських рухів. Ми сідали на крісла і просто намагалися зрозуміти, як розташувати всі ці елементи так, щоб сположній сидячий на відстані витягнутий руки, все людині було зручно дістати.”, – розповіла Яна Мішниченко, студентка Львівської національної академії мистецтв.

Інструменти для ремонту крісел колісних, які розміщені у самій станції, придбали за підтримки Інституту міста та львівської компанії Carlsberg Ukraine.

 «Для нас цей проєкт — не про інфраструктуру як таку, а про людяність. Доступність стає реальною, коли вона виростає зі співпраці — громади, бізнесу, студентів, міста. Ми раді бути частиною процесів, які змінюють щоденні маршрути людей і дають більше автономії тим, хто її потребує», — говорить Ярина Каспрівська, проєктна менеджерка КУ “Інститут міста”.

“Ви можете пройтись по коридорах цього закладу, цієї лікарні, і ви побачите, наскільки велика це зараз потреба. І я дуже тішусь чути те, що це не остання станція, яка буде встановлена”, – сказав Юрій Гук, директор Львівської пивоварні (Calsberg Ukraine).

На думку фахівців центру UNBROKEN таку практику треба поширювати по Україні. Зокрема, станції потрібні біля адміністративних будівель, у місцях загального користування, також, наприклад, на вокзалах, біля міських рад та адміністрацій або ж біля банків.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Останні новини:
Львівська компанія Dodo Socks відкриває магазин у Японії

Український бренд з виробництва шкарпеток відкриває магазин у Японії. Після

Детальніше
У Львові за грантові кошти створять Національний навчальний центр водоканалів України

18 грудня сесія Львівської міської ради затвердили Меморандум про співпрацю

Детальніше