
У Львові офіційно запустили Japan Desk Lviv — муніципальну япономовну
Детальніше
18 червня у Львові відбулося підписання першої в Україні грантової
ДетальнішеУ Львові створили перший в Україні Центр допомоги українцям, які зазнали тортур або пережили важкі моральні травми внаслідок війни. Він функціонуватиме як окремий підрозділ в межах екосистеми UNBROKEN на вул. Рафала Лемкіна (бічна вул. Замарстинівської). Тут вже завершили всі будівельні роботи, а перших гостей поселять орієнтовно за місяць. Центр ментального здоров’я матиме ім’я Святого Папи Лева Великого, що займав престол у V ст., чия духовна спадщина вчить підтримці у часи кризи, гідності кожної особистості та силі слова як джерела зцілення.
Центр матиме площу понад 1100 кв. м. Тут облаштували близько 30 ліжко-місць – затишних кімнат, які не нагадують лікарню. Також створено простір для амбулаторної допомоги, де буде артмайстерня, фізична терапія та навіть невеличкий спортзал. А лікарі допомагатимуть відновитись різними видами терапії. Щороку тут зможуть отримувати допомогу до тисячі пацієнтів – як стаціонарно, так і амбулаторно.
«З часу повномасштабної війни у Центрі ментального здоров’я UNBROKEN, що на базі лікарні святого Пантелеймона, ми надали ментальну підтримку 107 пацієнтам, які були звільнені з полону. Це і військові, і цивільні. У цьому новому просторі для допомоги пацієнтам, які постраждали після тортур, полону і моральної травми, у середньому по щоденній завантаженості закладу плануємо приймати близько 30 пацієнтів. Тут є 17 кімнат. Тут буде амбулаторна і стаціонарна допомога, зокрема психіатрична, психотерапевтична.
Спеціалісти застосовуватимуть передові інструментальні методи психіатричної допомоги, такі як транскраніальна магнітна стимуляція та нейрофідбек. Також на території є окрема будівля для арттерапії: на першому поверсі у нас буде гончарня, на другому – художня майстерня. Але якщо пацієнти виявлять бажання працювати з іншими видами творчості, ми їх у цьому не обмежуємо і будемо підлаштовуватись під їхні запити. Це може бути ткацтво, музикотерапія тощо. Нам треба створювати місця, де би ці люди могли в безпечних умовах долати свої травми після війни, полону і тортур, і створювати абсолютно новий стиль життя», – каже керівник напряму ментального здоров’я у лікарні Святого Пантелеймона Олег Березюк.
Відремонтували не лише стару будівлю, але й простір довкола неї, зробивши його доступним та затишним. Важливо те, що це будинок 1905 року, тому максимально зберегли його автентичність як всередині так і ззовні. Зокрема, зберегли старий австро-угорський п’єц, який тепер називають символом безперервної теплоти саме в цьому просторі.
«Ми збудували не просто установу, а простір довіри. Люди, які пережили полон, часто втратили базове відчуття безпеки. І його відновлення – це перший крок до лікування. Велика подяка меру Мехелена, уряду Фландрії, які долучилися до відбудови цієї будівлі. Це теж великий символізм, що центр є на вул. Рафала Лемкіна, адже саме він у свій час перший раз вжив слово “геноцид”, а це саме те, що зараз робить росія з українцями. Впевнений, що люди, які тут лікуватимуться, матимуть допомогу і підтримку на найкращому рівні. Велика подяка всім, хто був долучений до створення цього Центру», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.
Центр створено за фінансової підтримки уряду Фландрії. Управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради залучило 1,5 мільйона євро грантового фінансування для його реалізації та супроводжувало укладення відповідної грантової угоди та здійснює фінансовий супровід проєкту. Грант у розмірі 1,5 мільйона євро став першою фінансовою допомогою Львову від Фландрії. Ініціатором підтримки був Барт Сомерс – мер бельгійського міста Мехелен і колишній міністр регіонального розвитку. Саме після візиту до Львова під час Lviv Urban Forum він підтримав ідею створення такого центру. Будівництво здійснювала архітектурна компанія «абмк».
У Львові офіційно запустили Japan Desk Lviv — муніципальну япономовну
Детальніше18 червня у Львові відбулося підписання першої в Україні грантової
Детальніше